seks

Chcesz wiedzieć, jak opóźnić wytrysk? Niektórzy próbowali zmierzyć, jak długo powinien trwać idealny stosunek seksualny. Według często cytowanych badań, średnia, bez uwzględnienia gry wstępnej, wynosi 5,4 minuty. Z drugiej strony analiza przeprowadzona przez Pennsylvania State University wykazała, że aby stosunek był satysfakcjonujący, powinien trwać od 7 do 13 minut. Jasne jest to, że każdy człowiek jest inny i że celem seksu – jeśli go stawiamy – nie powinno być osiąganie celów wyznaczonego przez innych. I prawdą jest również, że wiele osób martwi się, że nie spełni oczekiwań swoich lub partnera/partnerki jeśli chodzi o seks.

Znaczenie komunikacji w seksie

Zawsze należy tworzyć dobry związek i traktować wszystko co ma związek z seksem naturalnie, bo od tego może zależeć satysfakcja osób, które robią to razem. Bądź asertywny, a nie nieśmiały. Wyrażaj swoje pragnienia werbalnie lub pokazując drugiej osobie, jak chcesz być np. dotykany lub całowany.

Nie ma też zgodności co do tego, czym dokładnie jest przedwczesny wytrysk. Nie ma powszechnie przyjętej definicji przedwczesnego wytrysku, głównie ze względu na brak instrumentów pozwalających na specyficzne wykrywanie tego zaburzenia. Dlatego nie ma zgodności co do tego, jak definiuje się przedwczesny wytrysk i istnieje kilka definicji. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyzna może być zdiagnozowany przedwczesnym wytryskiem, jeśli:

 • Zawsze albo prawie zawsze, ma wytrysk w ciągu minuty od penetracji.
 • Nigdy lub rzadko jest w stanie opóźnić wytrysk podczas uprawiania seksu
 • Czuje się przygnębiony i sfrustrowany, a w rezultacie ma tendencję do unikania intymności seksualnej.

Metody opóźnienia wytrysku

Istnieje kilka metod leczenia przedwczesnego wytrysku, począwszy od technik behawioralnych, środków miejscowo znieczulających, leków i doradztwa. Pomocny jest także żel opóźniający wytrysk.

 1. Ćwiczenia Kegla. Są to bardzo przydatne ćwiczenia wzmacniające mięśnie miednicy, znajdujące się między genitaliami a odbytem, których funkcją jest między innymi kontrola wytrysku. Słabe mięśnie dna miednicy mogą wpływać na zdolność do opóźniania wytrysku,
 2. Techniki behawioralne. Terapia przedwczesnego wytrysku może czasami polegać na podjęciu prostych działań, takich jak masturbacja na godzinę lub dwie przed stosunkiem, aby opóźnić wytrysk. Lekarz może również zalecić unikanie stosunku przez jakiś czas i skupienie się na innych rodzajach zabaw seksualnych, aby spróbować zdjąć presję ze spotkań seksualnych.
 3. Technika pauzy i ściskania. Polega to na rozpoczęciu aktywności seksualnej jak zwykle, w tym stymulacji penisa, aż do momentu, gdy poczujesz się prawie gotowy do wytrysku. Następnie przytrzymaj koniec penisa, w miejscu, gdzie główka (żołądź) styka się z trzonem i ściskaj przez kilka sekund, aż chęć wytrysku minie. Po kilku sesjach ćwiczeniowych, uczucie, że wiesz, jak opóźnić wytrysk może stać się takim nawykiem, że ta technika pauzy-ściskania nie będzie już potrzebna.
 4. Technika stop-start. Jeśli technika pauzy-ściskania powoduje ból lub dyskomfort, można spróbować przerwać stymulację seksualną tuż przed wytryskiem, odczekać, aż poziom pobudzenia opadnie, a następnie rozpocząć ponownie. Takie podejście znane jest jako technika stop-start.
 5. Prezerwatywy – prezerwatywy mogą zmniejszyć wrażliwość penisa, co może pomóc w opóźnieniu wytrysku.
 6. Leki: Istnieją leki takie jak:
 • Środki znieczulające miejscowo: Kremy i żele na opóźnienie zawierają środek odrętwiający, taki jak benzokaina, lidokaina lub prilokaina i są czasami stosowane w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Produkty te są stosowane na penisa 10 do 15 minut przed stosunkiem, aby zmniejszyć odczucia i pomóc opóźnić wytrysk. Chociaż środki miejscowo znieczulające są skuteczne i dobrze tolerowane, mają potencjalne działania niepożądane.
 • Leki doustne: Istnieje wiele leków, które mogą opóźnić orgazm. Należą do nich leki przeciwdepresyjne, przeciwbólowe i inhibitory fosfodiesterazy-5. Leki te mogą być przepisywane samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami leczenia.