etui na telefon

Smartfony są urządzeniami, które w dzisiejszych czasach stały się swoistym przedłużeniem ciała wielu osób. Nic w tym dziwnego, gdyż pozwalają na stały kontakt ze światem i bliskimi, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Niestety, jak każde urządzenie elektroniczne, telefon z łatwością może ulec uszkodzeniu. Warto działać prewencyjnie, aby upadek nie wiązał się od razu z niesprawnością. Jakie etui na telefon wybrać i dlaczego warto na nie postawić?

Jak ochronić telefon przed uszkodzeniem?

Na początku warto wiedzieć, że odpowiednie etui to niejedyny sposób na ochronę smartfona przed zniszczeniem. Uszkodzenia najczęściej dotyczą dziś ekranów i nic w tym dziwnego, gdyż są to bardzo delikatne i technologicznie zaawansowane urządzenia. Każdy najmniejszy upadek na twardą powierzchnię może spowodować pęknięcie szybki, a wszystko zależy od kąta styku z nawierzchnią. Czasem niewinny upadek może skończyć się bardzo niekorzystnie. Właśnie dlatego warto pomyśleć nie tylko o etui, ale również o szkle hartowanym.

Wyświetlacz posiadający odpowiednie szkło hartowane może wytrzymać nawet uderzenie młotkiem, choć oczywiście nikt nie poleca praktykowania takich działań. Ważne jest, że w ten sposób uszkodzenie ekranu jest dużo mniej prawdopodobne. Niestety, wciąż pozostaje reszta telefonu do ochrony – tutaj właśnie wkracza odpowiednio dobrane etui. Jakie etui do smartfona wybrać, aby mieć pewność, że na pewno spełni swoją rolę?

Etui, czyli co dokładnie?

Wydawałoby się, że mówiąc o etui, mamy na myśli jeden i ten sam produkt. Niestety, nie jest to takie proste. Najczęściej etui jest słowem zbierającym w sobie różnego rodzaju opakowania na telefony, które mają za zadanie ochraniać je przed zniszczeniem i zużyciem. Warto przyjrzeć się im wszystkim, aby zrozumieć, który będzie najlepszym wyborem w danym przypadku.

Na rynku możemy znaleźć przeróżne wersje pokrowców na smartfony. Które z nich są najpopularniejsze?

  • Futerał na telefon – to jedno z rozwiązań, które jest stosunkowo bardzo popularne. Wyposażone jest w klapkę zasłaniającą ekran, jak i twardą podkładkę z tyłu telefonu. Ich najważniejszą zaletą jest niezwykła elegancja – prezentują sobą wysokie walory estetyczne, które doceniane są przez wiele osób. Warto jednak pamiętać, że bardzo łatwo dobrać nieodpowiedni model – najlepiej szukać produktów dedykowanych do danej wersji smartfona, aby mieć pewność dopasowania. Jeśli chodzi o właściwości ochronne, futerał pozwoli na amortyzację niewielkich upadków.
  • Kabura na telefon – to opcja, której prawie się nie widzi w codziennym użytkowaniu. Najczęściej polecana jest osobom, które pracują fizycznie w miejscach, gdzie upuszczenie telefonu łączyłoby się z jego pewnym zniszczeniem. W tym przypadku telefon jest w całości chowany i zapinany zapięciem magnesowym. Kabury zwykle stworzone są ze skóry, świetnie chroniąc przed upadkami i uszkodzeniami. 
  • Etui typu case – jest to opcja najbardziej wyważona, jeśli spojrzymy na stosunek ochrony i wygody. Najczęściej wykonany z silikonu, case pozwala na sprawną amortyzację większości pomniejszych upadków, jednocześnie nie blokując dostępu do użytkowania telefonu tak, jak tego pragniemy. Jego dodatkową zaletą jest możliwość personalizacji do woli – na rynku można znaleźć przeróżne grafiki, które każdy będzie mógł dopasować pod swoje potrzeby. 

Wiedząc już, jak dzielimy je ze względu na jego budowę, warto dowiedzieć się, jakie etui na telefon wybrać. 

Etui na telefon – jakie wybrać?

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że odpowiednie etui to takie, które zostanie dobrane pod specyficzny model. Warto przeczytać ranking etui na telefon i stawiać na uniwersalne rozwiązania, gdyż zazwyczaj nie będą pasować w odpowiedni sposób, przez co nie ochronią telefonu. W dzisiejszych czasach najlepiej postawić na etui typu case w wersjach silikonowych, które świetnie odpowiedzą na możliwość upadku. Jednocześnie dbają one o komfort użytkowania i wyrażania siebie przez odpowiednie grafiki. Warto jednak pamiętać, że należy je wymieniać co kilka miesięcy, gdyż szybko ulegają zniszczeniu.