garnitur

Garnitur i zegarek to nierozerwalne połączenie wybierane przez mężczyzn ceniących elegancję. Bez względu na, czy ktoś zakłada zegarek na wyjątkowe okazje, czy nosi na co dzień, ważne jest, aby zegarek pasował do stroju. Jednak wiele osób zastanawia się jaki zegarek do garnituru będzie najlepszy? Wybierając czasomierz do garnituru, należy sugerować się tym, aby był dopasowany do koloru ubioru. Znaczenie mają tutaj kolory paska, tarczy i koperty. Klasycznym i uniwersalnym rozwiązaniem jest model o srebrnej i białej tarczy na czarnym pasku z naturalnej skóry. Jest to najlepszy wybór dla mężczyzn, który stawiają na czarny garnitur. Do granatowego garnituru dobrze pasuje zegarek na brązowym pasku ze złotą tarczą. Warto poznać kilka zasad zegarek do garnituru, jaki będzie idealny.

 

Jaki zegarek wybrać do garnituru zasady savoir-vivre

Dobrze dopasowany zegarek do garnituru powinien być proporcjonalny do stosunku ciała użytkownika. Do oficjalnych stylizacji idealny będzie zegarek o średnicy 35-40 mm. Istotne jest, aby zegarek do garnituru mieścił się pod mankietem koszuli. Kupując elegancki zegarek do garnituru należy wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanych materiałów. Do garnituru dużo lepszym wyborem będzie zegarek na pasku skórzanym niż zegarek na bransolecie. Modele zegarka na gumowy pasku zdecydowanie odpadają. W sprzedaży dostępne jest coraz więcej nowoczesnych zegarków, które posiadają liczne udogodnienia i skomplikowane mechanizmy.  Zegarek do garnituru najlepiej jeśli zawiera jak najmniej bajerów.  Duża ilość dodatkowych funkcji obniża formalność zegarka, przez co nie sprawdzi się on jako dodatek do garnituru. Najlepiej, aby tarcza zegarka do garnituru miała prostą kopertę. Tarcza powinna posiadać delikatne indeksy bez oznaczenia cyfrowego lub cyfry rzymskie, które przywodzą na myśl klasykę. Z dodatkowych funkcji może posiadać jedynie kalendarz.

Czasomierz garniturowy czym się kierować podczas wyboru?

Tissot Heritage Visodate to marka zegarków rozpoznawalna na całym świecie. Wyroby tego producenta wyróżnia połączenie klasyki i wysokiej jakości materiałów, przez co są eleganckie i solidne. Wybierając zegarek do garnituru trzeba skupić się również na mocowaniu paska, ponieważ detale mają duży wpływ na efekt wizualny.  Zasady savoir-vivre mówią, że do eleganckiego męskiego ubioru nie powinno się zakładać zegarka na bransolecie. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku zegarki na eleganckim skórzanym pasku, pozbawione tłoczeń, o gładkiej fakturze. Najodpowiedniejsze będzie klasyczne odcienie takie jak czerń czy brąz. Warto pamiętać, że takie mało istotne szczegóły ubioru świadczą u umiejętności autoprezencji. Wybierając zegarek do garnituru ważne jest, aby był spójny z poszczególnymi elementami budowy oraz pozostałymi częściami stylizacji. Należy się skupić na butach i pasku. Odcień paska zegarka powinien być taki sam jak kolor paska od spodni oraz butów. Stonowanie i wyważenie wszystkich elementów tworzy elegancką i spójną całość stylizacji. Wszelkie elementy dekoracyjne, które rzucają się w oczy, w przypadku zegarków do garnituru nie są wskazane. W tym przypadku zegarek zakładany jest po to, aby dodać elegancji do ubioru, dlatego w tym przypadku dodatkowe funkcje zegarka schodzą na drugi plan i nie mają znaczenia, ponieważ zegarek nie jest wtedy codziennym gadżetem. Ważna jest grubość koperty, zegarka nie powinien być zbytnio widoczny podczas noszenia, może być widoczny podczas podania ręki czy sięgania po coś, aby być swego rodzaju tłem całej stylizacji. Wybierając elegancki zegarek najbezpieczniejszą opcją będzie czasomierz o smukłej, okrągłej kopercie, bez zbędnych funkcji. Czasomierz garniturowy powinien być prosty i w stonowanej kolorystyce. Warto wybrać urządzenie wykonane z wysokiej jakości materiałów, które przez zegarek wygląda estetycznie i posłuży na długo. Kupując zegarek do garnituru warto kierować się przedstawionymi wskazówkami oraz własnym gustem. Użytkownik powinien przede wszystkim dobrze się czuć nosząc dany zegarek. Oferta cenowa zegarków jest bardzo szeroka, przez co każdy znajdzie coś dopasowanego do swojego budżetu.