drzwi

Projektowanie nowoczesnych wnętrz wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą zoptymalizować dostępną przestrzeń. Jeśli chcesz, żeby Twoje mieszkanie było piękne i funkcjonalne, to rozważ montaż ukrytych drzwi. Ponieważ ukryte drzwi prezentują się niezwykle efektownie i świetnie się sprawdzą w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni. Poza tym takie drzwi to także doskonały wybór do biura, gabinetu lekarskiego lub gabinetu odnowy biologicznej. A jak zrobić ukryte drzwi i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Ukryte drzwi – charakterystyka

Ukryte drzwi to specjalnie zaprojektowane drzwi wewnętrzne, które są osadzone w niewidocznej ościeżnicy, przez co wyglądają, jakby były schowane w ścianie. Taki model drzwi jest często wybierany do minimalistycznych i surowych wnętrz, ponieważ pozwala zyskać dodatkową przestrzeń użytkową. W zależności od koloru, skrzydło drzwi może być wyraźnie zarysowane i wyróżniać się na tle ściany lub niemal niewidoczne, a jedynym zauważalnym elementem będzie wówczas klamka. Warto podkreślić, że ukryte drzwi wyglądają bardzo elegancko i profesjonalnie, dlatego są chętnie wybierane przez właścicieli modnych zakładów usługowych.

Jak zrobić ukryte drzwi?

Zamówienie i montaż ukrytych drzwi nie zajmuje dużo czasu i może przynieść spektakularne efekty. A jak zrobić ukryte drzwi? W tym celu należy przede wszystkim wybrać preferowaną wysokość drzwi, która musi być dopasowana do kubatury całego pomieszczenia. Następnie musisz zdecydować czy drzwi mają się otwierać na zewnątrz, czy też do wewnątrz oraz jak mają zostać wykończone. Ukryte drzwi mogą być zamontowane w ościeżnicy aluminiowej, wmurowane w ościeżnicę lub obrobione płytami gipsowo-kartonowymi. Co ważne krawędzie skrzydła są oklejane specjalnym obrzeżem, które umożliwia ich pomalowanie na dowolnie wybrany kolor. Płaszczyzna skrzydła może zostać pomalowana farbą lub oklejona folią, a do tak przygotowanych drzwi możesz dobrać zamek magnetyczny, blokadę łazienkową, wkładkę patentową lub zamek oszczędnościowy.

Zalety ukrytych drzwi

Ukryte drzwi to niebanalne rozwiązanie, które przykuwa wzrok i zachwyca prostotą formy oraz unikalnym designem. Podstawową zaletą ukrytych drzwi jest również ich funkcjonalność i wszechstronne zastosowanie. W niewidocznych drzwiach można bowiem bez problemu zamontować podcięcie wentylacyjne lub kratkę wentylacyjną oraz dobrać do nich stylową klamkę w wielu atrakcyjnych kolorach. Poza tym takie drzwi są również wyjątkowo trwałe i odporne na przypadkowe zniszczenia, a ich codzienne użytkowanie jest komfortowe i przyjemne.

Gdzie można zamówić ukryte drzwi?

Jeśli marzysz o posiadaniu ukrytych drzwi, to pewnie zastanawiasz się, gdzie można je kupić? Obecnie bardzo ciekawą ofertę niewidocznych drzwi znajdziesz na https://www.drzwi-dabs.pl/oferta/producenci/drzwi-dre/ukryte-drzwi-dre/. Pracujący tam fachowcy doskonale wiedzą, jak zrobić ukryte drzwi i mogą Ci podpowiedzieć optymalne rozwiązanie dostosowane do Twoich oczekiwań. Sprzedawca pomoże Ci również wybrać kolor drzwi, który będzie najlepiej pasował do wystroju Twojego mieszkania lub biura. Szukając idealnego odcienia, możesz rozważyć takie propozycje jak biały mat, wiąz syberyjski, sosna biała, dąb piaskowy czy buk. W nowoczesnym pomieszczeniu wspaniale będą się prezentowały także drzwi w kolorze écru, latte lub popielatym. Ważne, by wybrany odcień pasował do koloru ścian, podłóg oraz mebli i idealnie podkreślał niepowtarzalny klimat panujący w Twoim mieszkaniu.

Ukryte drzwi to stylowe rozwiązanie polecane przez wielu najlepszych projektantów wnętrz. Obok takich drzwi możesz postawić dekoracje w postaci dużej rośliny doniczkowej, kolorowego wazonu lub eleganckiej lampy stojącej. Ponadto dzięki niewidocznym drzwiom zyskasz w mieszkaniu dodatkową przestrzeń, którą możesz dowolnie zagospodarować według własnego uznania. Dlatego, jeśli aktualnie jesteś na etapie remontowania lub wykańczania mieszkania, to koniecznie rozważ montaż ukrytych drzwi, które skutecznie odmienią oblicze każdego wnętrza.