wesele

Zastanawiając się, jaki prezent najlepiej wybrać dla przyszłej pary młodej, przychodzi do głowy wiele pomysłów. Uniwersalnym wyborem jest alkohol (oczywiście, jeżeli osoby, które chcemy obdarować, nie są abstynentami). To świetny pomysł, ponieważ taki prezent po prostu się nie zmarnuje. Najmocniejsze alkohole takie jak wódka, whisky czy gin mają bardzo długą datę przydatności, nawet po otworzeniu! Z drugiej strony wina i wermuty im starsze, tym lepsze. Wobec tego może pojawić się pytanie: jaki alkohol na prezent ślubny wybrać?

 Wódka – najlepszy alkohol na prezent weselny

Ten trunek jest zapewne alkoholem, który najczęściej kojarzy się większości osób z uroczystościami takimi jak ślub. Wódka na wesele to bardzo dobry pomysł na podarunek, gdyż można pić ją samą w czystej postaci bądź łączyć z różnymi rodzajami soków, owoców lub napojów. Taki uniwersalny prezent z pewnością będzie trafiony, ponieważ picie tego rodzaju napoju wysokoprocentowego jest mocno zakorzenione w polskiej kulturze. Ponadto nie trzeba ograniczać się do wódki weselnej, którą można nabyć w hipermarkecie. Zamiast tego polecane są trunki kraftowe, z wyższej półki, oryginalne, które będą kojarzyły się z osoba obdarowującą, gdy przyszłe małżeństwo po nie sięgnie.

Mogą pojawiać się jednak różne obawy dotyczące tego, czy ten alkohol jest elegancki, czy wypada obdarować nim parę młodą. Bez obaw! Wódka, tak jak i inne alkohole, może być równie elegancka. Pytanie dotyczące tego, jaki alkohol na prezent weselny wybrać, nie powinno więc nikogo martwić, ponieważ już sama wódka, czyli klasyka weselna, jest bardzo bezpiecznym i dobrym rozwiązaniem.

Jaki alkohol na prezent weselny? Wino! 

Świetnym i równie uniwersalnym jak wódka pomysłem na prezent ślubny jest wino. Ten rodzaj alkoholu dla młodej pary jest bardzo elegancki, a także może stać latami na półce, a to doda mu tylko prestiżu, ponieważ jak powszechnie wiadomo – im starsze wino, tym lepsze. Przy wyborze trunku pojawia się jednak bardzo istotne pytanie, mianowicie, czy wybrać słodkie, półsłodkie, wytrawne, białe, różowe czy może czerwone. Odpowiedź jest bardzo prosta – jeżeli nie znasz dokładnych preferencji pary młodej dotyczącej smaku wina, najlepiej postawić na klasykę.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest kupno czerwonego półsłodkiego, gdyż czerwone wino jest tym najbardziej uniwersalnym, a smak półsłodki jest świetnym wypośrodkowaniem smaku, pomiędzy tym cierpkim, a słodyczą. Jak powyżej w przypadku wódki, nie warto stawiać na wina marketowe, a lepiej wybrać się do mniejszych lokalnych sklepów, które posiadają większy wybór bardziej prestiżowych gatunków. Jeżeli jednak wolisz być jeszcze bardziej pomysłowy, innymi rozwiązaniem jest pojechanie do pobliskiej lokalnej winiarni, w której wina z pewnością będą bardzo dobrej jakości. Jeśli natomiast ślub odbywa się w lecie, a Ty jesteś właśnie na wakacjach w krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Francja czy Belgia, kupno tamtejszego wina będzie unikatowym rozwiązaniem. Prócz tego, że z pewnością tamtejsze winiarnie oferują większy wybór, a sam napój wysokoprocentowy ma naturalnie słodszy smak wynikający z dużej ilości słońca, para młoda powinna docenić Twój gest, otrzymując taki alkohol na prezent ślubny.

Whisky jako alkohol na ślub – prezent z odrobiną luksusu

Whisky to także jak wino lub wódka klasyka alkoholu na prezent ślubny. Wiele osób postrzega ją jako luksusową, jako alkohol z wyższej półki. Będzie to więc naprawdę sprawdzone rozwiązanie, z uwagi także na fakt, że whisky można łączyć, tak samo jak wódkę, z różnymi słodkimi napojami, sokami, a także pić ją samą z kostką lodu i cytryną. Pozostaje więc równie uniwersalna, a przy tym posiada bardzo wyrazisty i charakterystyczny smak.

Taki alkohol dla pary młodej będzie prezentować się bardzo dobrze. Do tego prezentu warto dokupić eleganckie szklanki, które będą bardzo dobrze wyglądały w takim zestawie. Wiele małych sklepów alkoholowych posiada w ofercie takie połączenie (whisky + szklanki), które można wybrać w różnej opcji cenowej w zależności od budżetu, który chcesz na ten prezent przeznaczyć. Jak więc widać, alkohol na ślub wcale nie musi być nudny i potocznie mówiąc, oklepany.