manicure

Manicure hybrydowy już od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Doskonale sprawdzi się on w przypadku zdrowych i mocnych paznokci naturalnych. Manicure można wykonać w salonie kosmetycznym lub samodzielnie, w domowym zaciszu. Oto jak zrobić hybrydę krok po kroku.

Przygotowane paznokci

Pierwszym, najważniejszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie paznokci do stylizacji. Na samym początku należy pozbyć się resztek lakieru, odżywki czy też zdjąć poprzednio zrobiony manicure. Jest to bardzo istotne, bowiem hybryda nie będzie trzymała się bez odpowiednio przygotowanej, całkowicie oczyszczonej płytki. Następnym krokiem jest nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Należy to robić przy użyciu pilnika – ważne, aby wszystkie paznokcie miały taką samą długość, dzięki temu będą bowiem wyglądać estetycznie. W kolejnym kroku trzeba pozbyć się skórek, które nachodzą na płytkę. Można do tego użyć specjalnego kopytka. Bardzo ważne jest także zmatowienie płytki przy pomocy bloczka polerskiego. Warto zwrócić uwagę na to, że wystarczy jedynie delikatnie przesunąć bloczkiem po płytce, nie ma natomiast konieczności jej szorowania. Istnieje wtedy ryzyko przepiłowania płytki, która stanie się nieodporna na urazy mechaniczne. Na zbyt mocno opiłowanej płytce hybryda nie będzie trzymać się w prawidłowy sposób. Na koniec etapu przygotowania paznokci należy przemyć płytkę wacikiem nasączonym cleanerem. W jego roli doskonale sprawdzi się zwykły odtłuszczacz do paznokci. Na odtłuszczonej płytce lakier jest w stanie utrzymać się nieco dłużej. 

Hybryda krok po kroku – manicure właściwy

Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia można przejść do wykonywania manicure właściwego. W tym celu należy przygotować bazę, której cienką warstwę nakłada się na płytkę paznokcia. Co istotne, warstwa bazy nie może być zbyt gruba, gdyż cały manicure będzie wyglądał nieestetycznie, a co więcej, nie będzie on trwały. Na tym etapie należy w szczególny sposób zadbać o wolny brzeg paznokcia, czyli miejsce, które jest najbardziej narażone na zalanie lakierem czy bazą. Bazę należy utwardzić w lampie –  w zależności od konkretnego modelu utwardzanie trwa od 20 do 90 sekund. Później można przejść do nakładania koloru na paznokcie. Wybór koloru pozostaje kwestią indywidualną, jednak należy zwrócić przy tym uwagę na jedną rzecz. Otóż jasne kolory zwykle nakłada się w 3 warstwach, gdyż w przeciwnym razie nie pokryją one we właściwy sposób płytki paznokcia. Ciemne barwy można nałożyć jedynie dwukrotnie. Co istotne, warstwa lakieru nie może być zbyt gruba – w zupełności wystarczy przejechać po płytce pędzelkiem, nie zalewając przy tym skórek. Każdą warstwę należy utwardzić w lampie przez sugerowany przez jej producenta czas.

Kolejnych warstw lakieru hybrydowego nie powinno się przemywać cleanerem. Choć są one lepkie, to nie stanowi to żadnego powodu do obaw. Ostatnim, bardzo ważnym elementem manicure hybrydowego, jest nałożenie topu i utwardzenie go w lampie. W przypadku stosowania zwykłego topu należy przemyć płytkę wacikiem nasączonym cleanerem. Jeśli jednak manicurzystka ma do dyspozycji top no wipe, nie musi wykonywać już żadnych, dodatkowych czynności. Wiadomo już, jak zrobić hybrydę, jednak wiele kobiet uskarża się, że po wykonaniu manicure ich skórki są suche i bolesne. Dlatego też na sam koniec można delikatnie przetrzeć je wacikiem nasączonym oliwką. Przyniesie to ulgę obolałym skórkom. Jak widać, samodzielne wykonanie manicure nie jest trudne, oczywiście jeśli wie się, jak nałożyć hybrydę w sposób prawidłowy. Należy wyposażyć się w niezbędne akcesoria, takie jak lampa do utwardzania czy lakiery hybrydowe. Co ważne, ich zakup stanowi jednorazowy wydatek, bowiem są one w stanie posłużyć co najmniej kilka razy. Samodzielne wykonywania manicure w domu to doskonały sposób na to, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Z drugiej strony warto się do niego odpowiednio przygotować, aby osiągnąć pożądane i trwałe efekty.