smartfon

W dzisiejszych czasach telefon stanowi nieodłączny element ludzkiego życia. Zdecydowanie pozytywnie wpływa na komfort codziennego funkcjonowania oraz usprawnia komunikację, dzięki czemu można tak łatwo porozumiewać się z bliskimi czy też załatwiać istotne sprawy.

Na rynek trafiają kolejne modele smartfonów, które cieszą coraz bardziej rozbudowanymi możliwościami. Sporym problemem jest jednak to, że produkowany sprzęt cechuje się podatnością na uszkodzenia, co może negatywnie wpłynąć na jego funkcjonalność. Jak dbać o telefon, aby ten służył jak najdłużej?

Dokonaj zakupu solidnego etui ochronnego na telefon

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po zakupie nowego telefonu, jest upewnienie się, że wybrałeś dla niego solidne silikonowe etui. Wiele ludzi nie popiera idei ochrony ich smartfonu przez specjalną obudowę. Oczywiście, dzieje się tak do czasu uszkodzenia nowego sprzętu poprzez upadek z wysokości. Dobra obudowa powinna być mocna, wytrzymała, a najlepiej wstrząsoodporna i wodoodporna. Posiadanie etui ulokowanego z tyłu smartfona zapewni minimalne lub żadne uszkodzenie, jeśli go upuścisz.

Zainwestuj w szkiełko ochronne

Ochrona ekranu to kolejna konieczność, jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać telefon w najlepszym stanie. Bez osłony na wyświetlaczu mogą pojawiać się smugi odcisków palców, zarysowania i pęknięcia. Posiadanie tego elementu oznacza, że będziesz mieć kolejną warstwę bezpieczeństwa w swoim telefonie. Samo zabezpieczenie może bez problemu przyjmować zadrapania i pęknięcia, ale jeśli jest wystarczająco dobre, to nie przeniosą się one na ekran telefonu pod spodem. Istnieje kilka różnych rodzajów materiałów, z których można wykonać osłony wyświetlacza. Poniżej znajdziesz najlepsze materiały:

  • Politereftalan etylenu – zapewnia najmniejszą ochronę przed zarysowaniami i uderzeniami, ale tego typu przedmioty są tanie, lekkie oraz cienkie.
  • Poliuretan termoplastyczny – jest to bardziej elastyczny materiał, który po nałożeniu wymaga od użytkowników wygładzenia pęcherzyków powietrza, ale zapewnia stosunkowo trwałe wykończenie.
  • Szkło hartowane – zdecydowanie najlepsza opcja. Jest grubsze i mocniejsze niż plastikowe osłony, co oznacza, że ekran otrzymuje większą odporność na zarysowania lub inne widoczne uszkodzenia.

Dbaj o czystość Twojego urządzenia

Utrzymanie telefonu w czystości ma kluczowe znaczenie zarówno dla Twojego zdrowia, jak i kondycji posiadanego przez Ciebie urządzenia. Smartfony zbierają dziesięć razy więcej zanieczyszczeń niż deski klozetowe, więc na pewno chcesz wiedzieć, jak usunąć te wszystkie drobnoustroje. Nie wspominając o tym, że nagromadzenie kurzu może również wpływać na wydajność telefonu. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby prawidłowo wyczyścić telefon. Jakich produktów użyć, jak obchodzić się z różnymi materiałami i czego nie robić podczas czyszczenia urządzenia?

Dbaj o baterię

Dla wielu bateria telefonu jest najważniejszym elementem. Kupowanie smartfonu z akumulatorem o wysokiej żywotności to pierwszy krok. Jednak musisz też wiedzieć, jak dbać o dobrą kondycję źródła energii. Utrzymanie jej wydłuży żywotność całego urządzenia. Dbanie o baterię zależy głównie od sposobu ładowania telefonu, ale istnieje wiele innych czynności, które możesz zrobić, aby akumulator działał wydajnie. 

Regularnie aktualizuj system oraz poszczególne aplikacje

Regularna aktualizacja Twojego urządzenia jest bardzo ważna. Najnowsze wersje systemu wprowadzają lepsze zabezpieczenia, poprawki błędów i nie tylko, aby telefon działał z maksymalną wydajnością. Jeśli zdecydujesz się ich nie pobierać, nie tylko będziesz narażony na większe ryzyko zarażenia wirusem, ale także Twój smartfon zacznie działać wolniej.

Podobnie aplikacje od czasu do czasu żądają aktualizacji. Oznacza, że programy będą działać płynniej i staną się wolne od wszelkich błędów, które początkowo spowalniały ich pracę. Świetnym tego przykładem będzie telewizja w telefonie, która po aktualizacji da Ci możliwość poznawania najnowszych informacji ze świata. TV na telefonie to tylko jeden z wielu przykładów, dlaczego warto pilnować uaktualnień aplikacji mobilnych.