Dieta pudełkowa z pewnością każdemu z nas kojarzy się z celebrytami lub znanymi osobami i influencerami, którzy reklamują ją w swoich mediach społecznościowych. Dlatego też może nam się ona kojarzyć z czymś drogim, na co tylko najbogatsi mogą sobie pozwolić. Jednak nie jest to wcale prawdą! Zatem ile kosztuje dieta pudełkowa, jakie ma zalety, czy jest zdrowa i nadaje się dla każdego?

Dieta pudełkowa – czym jest?

Dieta pudełkowa to inaczej codzienny catering prosto do domu, który polega na otrzymywaniu każdego dnia rano od wybranej firmy posiłków na cały dzień. Taką dietę można dowolnie dobierać ze względu na swoje preferencje (może być ona wegańska, bezglutenowa czy niskowęglowodanowa) i modyfikować pod względem jej kaloryczności. Innymi słowy mówiąc: zamawiając dietę pudełkową codziennie rano pod Twoimi drzwiami, czekają na Ciebie posiłki na cały dzień!

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa posiada wiele zalet:

– oszczędność czasu (nie musisz już więcej gotować)

– dania są przygotowywane na świeżo i wystarczy je tylko odgrzać

– znasz dokładną kaloryczność i makroelementy zjadanych posiłków

– często do takiego cateringu dołączona jest opieka dietetyka

– różnorodność dań i produktów

Komu szczególnie dieta pudełkowa przypadnie do gustu?

Dieta pudełkowa powinna być szczególnie wygodna dla osób zapracowanych lub młodych rodziców z małymi dziećmi, którzy nie mają czasu na gotowanie. Będzie też fajną opcją dla studentów, którzy ze względu na dużą ilość nauki jedzą niezdrowo. Taki catering sprawi, że ich samopoczucie i wydajność znacznie wzrosną.

Catering dietetyczny to też idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią gotować. Dieta pudełkowa gwarantuje pyszne i smakowite posiłki dla każdego. Z tej opcji mogą też skorzystać sportowcy i osoby wyjątkowo aktywne fizycznie. Dzięki doborowi wysokiej kaloryczności i makroelementów, takich jak białko i węglowodany, osoby, które chcą zbudować masę mięśniową, mogą mieć pewność, że jedzą odpowiednio wysoką ilość kalorii.

Osoby, które marnują duże ilości jedzenia i nie potrafią robić zakupów spożywczych w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie produkty, również powinny być zadowolone z cateringu dietetycznego.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Zatem ile kosztuje dieta pudełkowa? To wcale nie jest tak droga sprawa jak może się wydawać. Co więcej, jeśli kupujemy ogromne ilości jedzenia i dużą ich część marnujemy, dieta pudełkowa może nawet pozwolić nam zaoszczędzić środki na koncie. Średnia cena diety pudełkowej na dzień składającej się z pięciu posiłków to koszt kilkudziesięciu złotych. Jednak ceny różnią się w zależności od miasta, liczby posiłków oraz kaloryczności.

Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc?

Zatem dieta pudełkowa ile kosztuje na miesiąc? Catering dietetyczny najlepiej jest zamówić w abonamencie na cały miesiąc. W takiej opcji ceny cateringu znacznie spadają i jest to najbardziej opłacalny wybór. W takim wypadku płatność w zależności od rodzaju diety może wynosić tysiąc, dwa tysiące lub nawet trzy tysiące złotych. Dokładne koszty warto sprawdzić i wyliczyć na stronach internetowych wybranych firm, na przykład: programkrolow.pl.

Czy dieta pudełkowa faktycznie się opłaca?

Oczywiście osoby, które mają wprawę w gotowaniu, lubią to robić i są w stanie na tym oszczędzić, z diety pudełkowej nie będą zadowolone. Jednak każdy, kto nie ma smykałki do gotowania, na cateringu dietetycznym skorzysta. Taki rodzaj odżywiania zapewni nam posiłki na cały dzień, dzięki czemu wypady na zakupy spożywcze nie będą już konieczne, a jedyny koszt spożywki na miesiąc to właśnie catering.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Ze względu na współpracę z dietetykami i specjalistami żywienia, dieta pudełkowa jest bardzo zdrową i korzystną dla organizmu opcją odżywiania. Każdy posiłek zawiera dopasowaną do nas, odpowiednią ilość kalorii, witamin, minerałów, węglowodanów, białek i tłuszczy. Dzięki temu mamy pewność, że jemy zdrowo, a naszemu organizmowi nic nie będzie brakować.

Dieta pudełkowa to raczej droga sprawa, jednak uwzględniając wszystkie zalety, oszczędność czasu i brak kosztów związanych z codziennymi zakupami spożywczymi, zdecydowanie się opłaca. Jest to rozwiązanie dla osób zapracowanych i takich, które nie są w stanie samodzielnie gotować i przygotowywać sobie posiłków. Warto zatem spróbować i przekonać się na własnej skórze!