narty

Najbardziej popularne narciarskie kierunki wypoczynku rodzin z dziećmi to Włochy, Austria, Szwajcaria i Francja. Alpejskie regiony tych krajów od lat przyciągają całe rodziny spragnione zimowego urlopu. Długo utrzymujący się śnieg (niekiedy do kwietnia), doskonale przygotowane trasy, liczne szkółki narciarskie, bogata baza noclegowa i restauracyjna – to wszystko sprawia, że alpejskie kraje Europy są miejscami, gdzie na narty z dzieckiem pojedziemy z wielką przyjemnością. Wyprawa na narty z najmłodszymi to przygoda, którą pamięta się przez długie lata.

Jakie kierunki wyjazdu wybrać?

Odpowiadając na pytanie, gdzie na narty z dziećmi za granicę warto pojechać ,trzeba zastanowić się nad środkiem transportu, którym dostaniemy się na miejsce, jakim dysponujemy budżetem i ile czasu zamierzamy spędzić na stokach. Wiedząc to wszystko, spokojnie możemy zacząć zastanawiać się nad kierunkiem naszej eskapady. Ciekawą ofertę różnego typu wczasów narciarskich znajdziesz na przykład na stronie https://www.nartywalpach.com/. W tym artykule przedstawione zostaną kraje idealne na wyjazd na narty z dziećmi, gdzie warto się wybrać.

Włochy – gdzie na narty z dzieckiem?

Italia to od dawna ulubiony kierunek polskich turystów – nie tylko letnich wypraw. Zima we Włoszech to także wspaniała przygoda. Wspaniałe trasy, mili ludzie, kuchnia ceniona na całym świecie i rozwinięta baza turystyczna zachęcają miłośników zimowych sportów do odwiedzenia Włoch. Najpopularniejsze miejsca to:

  1. Val di Sole, czyli Dolina Słońca. 360 kilometrów tras zadowoli każdego narciarza, niezależnie od poziomu zaawansowania. Trasy przygotowane są na lodowcu i na linii lasów. W regionie bardzo popularny jest kurort Madonna di Campiglio, znany ze wspaniałych tras i bogatej oferty rozrywkowej.
  2. Val di Fassa. Urozmaicone nartostrady, zapierające dech widoki trasy Sella Ronda (26-kilometrowy szlak okrążający masyw Sella) czy trasy dla narciarzy biegowych to atrakcje godne uwagi.
  3. Vigo di Fassa. Malowniczo położona alpejska wioska. Leży w centrum narciarskiego obszaru, który dzięki sztucznemu naśnieżaniu zaprasza miłośników białego szaleństwa już od drugiej połowy listopada.
  4. Val di Fiemme. Jedna z piękniejszych dolin z widokami na szczyty Dolomitów. Oprócz bardzo dobrze przygotowanych tras możemy skorzystać z bogatej bazy gastronomicznej.

Austria

Ten kraj cieszy się szczególną sympatią polskich turystów. Trasy i cała infrastruktura turystyczna są na bardzo wysokim poziomie z nastawieniem na turystę dorosłego i dzieci. To ponad 100 regionów narciarskich o różnym stopniu trudności tras, wiele małych, kameralnych stoków bezpiecznych dla dzieci, a nawet specjalnie przygotowane atrakcje z myślą o najmłodszych mogą dać wspaniałe przeżycia całym rodzinom. Główne regiony Austrii, gdzie zimowa turystyka rozwija się od lat, to Karyntia, Tyrol i Salzburgerland.

Szwajcaria

W tym kraju jest najwięcej czterotysięczników na świecie! To mówi samo za siebie. Dlatego też zimą praktycznie w każdej górskiej miejscowości znajdziemy miejsce z trasą przygotowaną dla narciarzy i snowboardzistów. Coraz większą popularność zdobywa także freeride, czyli zjazd na nartach lub desce snowboardowej poza oficjalnymi szlakami. W wielu ośrodkach znajdziemy trasy dla dzieci i początkujących narciarzy, lodowiska czy snowparki. Życzliwość mieszkańców, wspaniałe jedzenie i niezapomniane widoki na alpejskie szczyty są wielkim ładunkiem pozytywnej energii dla każdego.

Francja i inne kierunki

O ile wcześniej wymienione kraje, można nazwać alpejskimi, o tyle Francja ma na swoim terytorium nie tylko Alpy. Pireneje, Masyw Centralny, Wogezy to góry, których mieszkańcy w okresie zimowym zapraszają na zimowe rozrywki. Sport i kuchnia, czasami atmosfera rodem z XIX wiecznych pejzaży, przyniosą rozrywkę i odpoczynek wszystkim pragnącym spędzić czas z dziećmi we Francuskich górach.

Na zimowy wypoczynek Polacy wybierają także bliższe lokalizacje. Tradycyjnie Czechy i Słowacja to kierunki częstych wyjazdów z dziećmi na zimowy wypoczynek. Bliskość tych krajów, podobieństwo kultury i języka oraz historii często są czynnikami, które decydują o miejscu wypoczynku. Kiedy jedziesz z dziećmi, także długość podróży odgrywa niebagatelną rolę. Warto zaszczepić w maluchach miłość do sportów zimowych, bo dają one naprawdę wiele radości.