trociny

Nie ma większego znaczenia, czy mieszkasz na osiedlu domków jednorodzinnych, czy bloków. Na pewno choć raz w swoim życiu widziałeś lub sam korzystałeś z tak zwanych big bagów. Przypominające bardzo duże worki na śmieci, mają za cel utrzymanie nie tylko porządku w miejscu, do którego dochodzi do remontu, ale również zabezpieczają materiały sypkie, które się w nich znajdują, a które to właśnie są pochodną wykonywanych w domu lub mieszkaniu czynności remontowych. Nie oznacza to jednak, że w big bagach można transportować jedynie materiały sypkie. Nadają się one również do przewożenia produktów płynnych lub półpłynnych. Tego typu zastosowanie poszerza grupę ludzi lub firm, które mogą z omawianego produktu korzystać. Warto mieć na uwadze, że oczywiście materiały sypkie najczęściej dotyczą remontów, ale już półpłynne lub płynne mogą i często dotyczą firm spożywczych. Innymi słowy, big bagi mają swoje szerokie zastosowanie, a swoją popularność zawdzięczają wytrzymałym materiałom, z których są wykonane, wielkości oraz łatwości w transporcie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej dodatków tworzonych jest z myślą o big bagach, a najlepszym tego przykładem może być stojak do Big Bag

Stojak na big bag — co to jest i do czego służy? 

Najlepszymi rozwiązaniami są te, które są jednocześnie pomocne i proste w użyciu. Z całą pewnością wymieniony w tytule niniejszego akapitu stojak big bag do takich rozwiązań się zalicza. Zastanawiasz się pewnie, mając przed oczami tradycyjne big bagi, ustawione przed wejściem do klatki w bloku lub bramą domku jednorodzinnego, gdzie jeszcze w tym wszystkim jest miejsce na stojak? Otóż jest i co ciekawe sprawdza się on bardzo dobrze w każdych warunkach i cieszy coraz większą popularnością wśród osób, które okazyjnie lub regularnie z racji wykonywanego zawodu zmuszeni są do korzystania z big bagów. Stojak do Big Bag pasuje do różnych rodzajów worków: 

  • 165 × 90
  • 120 × 90
  • 190 × 90

Sprawdzi się on zatem przy większości prac lub zadań związanych z wykorzystaniem tradycyjnych big bagów.

No dobrze, ale skoro już tylko razy wspomnieliśmy o stojaku na big bagi, to pora napisać parę słów opisujących ich wygląd i działanie. Stojak na big bag swoim wyglądem przypomina mini rusztowanie, które kojarzysz pewnie z prac dociepleniowych lub podczas prac malarzy. Nie inaczej jest w przypadku naszego stojaka, choć oczywiście jego rozmiary są o wiele mniejsze, bo mają na celu jedynie zawieszenie na nich big baga. Ustawienie takiego stojaka w miejscu, w którym się pracuje, znacznie ułatwia wrzucanie do niego materiałów sypkich, jeśli jest on ustawiony akurat na placu budowy. Nowoczesne stojaki mają również regulowane ramiona, dzięki czemu można podnosić je do góry i tym samym zawieszać big baga kilkadziesiąt centymetrów ponad ziemią. To bardzo pomocna funkcja. Może być ona wykorzystana na przykład przez pracowników wysokościowych. Tak jak pisaliśmy wcześniej, big bag może mieć szerokie zastosowanie i być używany przez osoby ścinające gałęzie drzew. Powieszenie big baga wysoko nad ziemią ułatwia wrzucenia do niego uciętych gałęzi. Solidna konstrukcja stojaka zapewnia z kolei zabezpieczenie materiałów, które już znajdują się w big bagu i chroni je przed wypadnięciem. 

Stojak na big bag — cena nie musi zwalać z nóg! 

Cena stojaka zależy oczywiście od wielu względów. Ważny jest producent oraz czy stojak jest regulowany. Nie bez znaczenia są również materiały użyte do jego budowy. Im lżejsze, tym oczywiście cena może być trochę większa. Wybór tego właściwego stojaka zależy oczywiście od Ciebie. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy masz zamiar używać go jedynie od okazji, lub codziennie podczas swojej pracy zarobkowej. Wówczas warto sprawdzić droższe opcje, ale ułatwiające pracę. Na szczęście oferta na tego typu stojaki jest dziś bardzo szeroka, dlatego przeglądając internet, na pewno znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Życzymy udanych zakupów!