rolety

Rolety w każdym domu pełnią bardzo ważną funkcję. Nie dość, że zapewniają mieszkańcom prywatność, to odbijają promienie słoneczne latem i sprawiają, że w pomieszczeniach panuje przyjemna temperatura. Do wyboru mamy rolety wewnętrzne i zewnętrzne różniące się nie tylko ceną, ale przede wszystkim sposobem montażu. Które z nich zapewniają lepsze parametry i na jakie warto się zdecydować, wyposażając dom jednorodzinny?

Jakie są wady i zalety rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne cieszą się w Polsce dużą popularnością, ponieważ posiadają sporo zalet i właściwie tylko jedną wadę – bardzo wysoką cenę. Za ich montaż w średniej wielkości domu trzeba zapłacić około 15 tysięcy zł, co może być kwotą zaporową dla wielu osób wykańczających wnętrza. Niestety problem z tego typu roletami jest taki, że wymagają założenia przed wykonaniem ocieplenia, które ma za zadania idealnie przykryć kasety i zapewnić estetyczny wygląd.

Rolety zewnętrzne zapewniają pełne zaciemnienie, dlatego są szczególnie docenianym rozwiązaniem podczas upałów i w momencie, gdy osoby wewnątrz chcą kompletnie odciąć się od otoczenia. Chronią okna przed wiatrem oraz zabezpieczają je przed zacinającym deszczem. Umożliwiają więc utrzymanie szyb w pełnej czystości przez dłuższy czas. Rolety zewnętrzne można w dowolny sposób regulować, co sprawia, że zapewniają bardzo przyjemne warunki oświetleniowe w każdym domu. Gdyby nie wysoka cena, byłby to produkt bez wad, ale nawet biorąc pod uwagę bardzo duży koszt zakupu oraz montażu, warto się nad nim zastanowić i potraktować je jako inwestycję na przyszłość. Pamiętaj, że posiadanie rolet zewnętrznych sprawia, że nie ma konieczności zakładania na okna firan czy zasłon.

Rolety wewnętrzne – tańsze, ale czy tak samo skuteczne?

Rolety wewnętrzne stanowią sporo tańsze rozwiązanie i można je zamontować w dowolnym momencie. Są one przeważnie przykręcane lub przyklejane do ramy okiennej oraz podobnie jak modele zewnętrzne, pozwalają osłonić osoby znajdujące się wewnątrz budynku przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Można je kupić w wielu rodzajach i paletach kolorystycznych, dlatego dopasowanie ich do aranżacji nie jest absolutnie żadnym problemem.

Cena rolet wewnętrznych zależy od typu wybranego rozwiązania. Popularne modele dzień/noc można kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale produkty z najniższej półki cenowej charakteryzują się złą jakością i słabym wykończeniem. Warto więc decydować się na lepszej jakości rolety wewnętrzne, które zapewnią piękny wygląd oraz dobre parametry techniczne. Rolety wewnętrzne również mogą być drogie, jeśli porówna się z nimi np. ceny rolet drewnianych w formie żaluzji. Można wtedy zauważyć, że ostateczny koszt zbliża się do kwoty wymaganej za zakup i montaż rolet zewnętrznych.

Ostateczny wybór w dużej mierze zależy od preferencji inwestora. Bez wątpienia przewagą rolet wewnętrznych jest fakt, iż można je montować w każdych warunkach, a modele zewnętrzne powinno się zakładać jeszcze przed tynkowaniem domu. Które z rozwiązań sprawdzi się lepiej? Wszystko zależy od oczekiwań i potrzeb użytkowników budynku.

Jeśli poszukujesz rolet zewnętrznych i wewnętrznych w Kołobrzegu sprawdź ofertę partnera wpisu https://real-escape.pl/.