pieniądze

Kredyt to poważne przedsięwzięcie. Bank użycza swoich środków, licząc na ich zwrot z zyskiem dla siebie. Aby nie ryzykować, często wymaga od klientów rozmaitych zaświadczeń w procesie decyzyjnym. Jednak czasem nie ma takiej konieczności. Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń.

O jakich zaświadczeniach mowa?

Zanim wyjaśnimy, gdzie wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, warto wiedzieć, o jakie zaświadczenia chodzi. Przede wszystkim bank będą interesowały Twoje dochody. Zatem w wielu przypadkach poprosi o stosowne zaświadczenie od pracodawcy czy zleceniodawcy. W ten sposób w niepodważalny sposób dowie się, czy jesteś w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie. W przypadku firm może być to zaświadczenie o dochodach, na przykład z Urzędu Skarbowego czy ZUS-u.

Kiedy zaświadczenia nie są wymagane?

Istnieją sytuacje, w których bank nie zażąda od Ciebie wyżej wymienionych dokumentów. Zamiast tego może zadowolić się samą kopią umowy o pracę czy umowy zlecenia. Czasem wystarczy mu poręczenie przez osobę trzecią. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku kredytów na bardzo niskie kwoty, ponieważ nie stwarzają one dla banku zbyt poważnego ryzyka. Niemniej w przypadku zobowiązań o charakterze hipotecznym czy inwestycyjnym na wielkie wartości instytucja nie będzie tak wyrozumiała.

Ważną cechą kredytów bez zaświadczeń jest także ich koszt. Przede wszystkim nie oferują zabezpieczeń takich jak zadłużenia hipoteczne. Dodatkowo zazwyczaj pociągają za sobą znacznie większą prowizję, choć nie jest to żelazna reguła. Dzięki temu bank może zrekompensować sobie ryzyko. Niemniej mniejsza ilość formalności i szybsze decyzje kredytowe dla wielu osób pozostają powodem wyboru takich kredytów. Ich najczęstszym przeznaczeniem jest pokrywanie nieprzewidzianych wydatków, np. leczenia poważnych schorzeń czy naprawy samochodu po poważniejszych uszkodzeniach. Niektórzy klienci decydują się także na taki kredyt, by posiadać rezerwę finansową na wypadek nagłych zajść, zanim w ogóle wystąpią.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Zgodnie z prawem kredytów mogą udzielać jedynie banki. Otrzymuje się je za sprawą pisemnej umowy, a także na konkretny cel. Instytucje bankowe kontrolują, czy i w jaki sposób rozporządzasz użyczonymi środkami.

Z kolei pożyczkę możesz uzyskać w instytucjach pozabankowych czy u znajomych. Do kwoty tysiąca złotych nie musisz nawet sporządzać umowy na piśmie. Zatem Twój wybór jest siłą rzeczy ograniczony do banków. Każdy z nich posiada swoją ofertę. Niemniej we wszystkich przypadkach kredyt będzie udzielany na bardzo niskie kwoty.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń warto uzyskać z pomocą doradców kredytowych. Tacy specjaliści posiadają szeroką wiedzę na temat obecnych ofert, a także kontakty w bankach, dzięki którym chętnie wynegocjują dla Ciebie dużo korzystniejsze warunki. Ich usługi nie kosztują ani złotówki, ponieważ źródłem ich wynagrodzenia jest prowizja za sprzedaż kredytu.

Zastanawiając się, gdzie wziąć kredyt bez zaświadczeń, możesz trafić na oferty nazywane kredytami, lecz wcale nimi niebędące. Bardzo często firmy pozabankowe czy parabankowe nazywają tak swoje pożyczki. Zazwyczaj udzielają ich na bardzo atrakcyjne kwoty. Wydawać by się mogło, że taka sytuacja to ratunek w trudnej sytuacji czy sposób na łatwą gotówkę. Jednak nigdy nie będzie to kredyt. Dodatkowo oprocentowanie takiej usługi może być astronomiczne przy jednoczesnym krótkim okresie spłaty zobowiązania.

Przegląd kilku ofert bankowych

Ofertę kredytu bez zaświadczeń posiada między innymi znany w Polsce Getin Bank. W ramach jego usług możesz uzyskać kwotę sięgającą 23 tysięcy złotych. Okres kredytowania będzie wynosił od 3 do 120 miesięcy. Bank określa swój produkt jako kredyt na nagłe wydatki.

Podobną ofertę posiada inny bank – Santander. Kwota kredytu zawiera się w przedziale od 5 do 30 pięciu złotych. Pieniądze trafią na Twoje konto nawet w ciągu jednej minuty od złożenia wniosku online. Dzięki temu zapewnisz sobie niezbędne środki niesamowicie szybko.