mikrofon

Wzrost popularności serwisów streamingowych sprawił, że na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej mikrofonów dedykowanych graczom, streamerom, czy dziennikarzom działającym w przestrzeni internetowej. Wybór dobrego mikrofonu do komputera jest kwestią indywidualną i zależną od rodzaju wykonywanej aktywności w tym obszarze, ale istnieje kilka istotnych parametrów technicznych, na które warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie. Na jaki sprzęt w tej kategorii się zdecydować?

Mikrofon do komputera gamingowy – modele dynamiczne i pojemnościowe

Na rynku istnieją dwa najczęściej występujące rodzaje mikrofonów. Są to mikrofony dynamiczne i pojemnościowe. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrze i dedykowany jest osobom, którym zależy na przenośnym, bezprzewodowym sprzęcie. Mikrofon dynamiczny często używany jest na zewnątrz, ponieważ nie jest tak czuły na obecność fal dźwiękowych. Przeciwieństwem w tym aspekcie jest mikrofon dynamiczny, który charakteryzuje się wysoką czułością na wykrywalność szumów, czy zmian tonacji. Modele pojemnościowe przeznaczone są dla osób, którym zależy na bardzo realistycznej rejestracji dźwięku. Doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie występują dobre warunki akustyczne.

Dobry mikrofon do komputera – aspekt kierunkowości

Charakterystyka kierunkowa to jeden z podstawowych parametrów technicznych, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem mikrofonu do komputera. Gamingowy sprzęt najczęściej wymaga zbieralności dźwięku z jednego kierunku. Wiele zależy jednak od specyfiki działalności i miejsca, w którym będzie użytkowany dany mikrofon. Oprócz modeli jednokierunkowych, na rynku dostępne są również modele dwukierunkowe i wielokierunkowe. Już sama nazwa wskazuje, w jaki sposób mikrofon zbiera fale dźwiękowe z otoczenia. Mikrofon jednokierunkowy rejestruje dźwięk z jednej strony, dzięki czemu istnieje niskie ryzyko, że będzie on w stanie uchwycić szumy i inne niepożądane dźwięki z otoczenia. Model dwukierunkowy rejestruje dźwięk z dwóch stron. Mikrofony o wielokierunkowej charakterystyce zbierają dźwięk dookoła, będąc doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach, w których zależy nam na uchwyceniu dźwięków otoczenia, czy odgłosów wydawanych przez większą grupę osób.

Mikrofon do komputera – gamingowy sprzęt wysokiej jakości

W przestrzeni internetowej można znaleźć wiele rankingów, recenzji i porównań mikrofonów gamingowych. Na stronie https://marsoftsa.pl/top-5-najlepszych-mikrofonow-do-100-zl-ranking-maj/ znajduje się kompleksowy ranking wysokiej jakości modeli w konkurencyjnych cenach. Przed zakupem odpowiedniego sprzętu warto również zwrócić uwagę na takie parametry jak: montaż, częstotliwość, typ złącza, membranę, czułość, czy pasmo przenoszenia. Rozpatrzenie wszystkich tych elementów z pewnością pomoże w zakupie modelu, który kompleksowo spełni wszelkie oczekiwania i będzie doskonałym urządzeniem do rejestracji dźwięku w tracie gamingowych rozgrywek.