tatuaż

Mówi się, że tatuaż pozostaje przez całe życie, dlatego wybór konkretnego wzoru to wyjątkowo istotna decyzja. Ponadto okazuje się, że implementacja barwnika pod skórą nie jest obojętna dla organizmu, a w niektórych sytuacjach nawet rodzi niebezpieczeństwo. W praktyce “dziarę” można usunąć, na co istnieje kilka sposobów. Warto jednak dowiedzieć się, czy to bezpieczne dla zdrowia. Odpowiedzi poznasz, czytając niniejszy artykuł.

Usuwanie tatuażu, Gdynia – jakie są metody?

Wyróżnia się kilka rodzajów usuwania tatuażu. Najpopularniejsze jest wykorzystanie lasera. Poza tym czasem mówi się o stosowaniu kwasu mlekowego, jednak w jego przypadku często pojawiają się skutki uboczne. Niektórzy eksperci wykonują zabieg usuwania tatuażu poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. W niektórych przypadkach technika powoduje powstanie blizn, a ponadto grafika może nie zostać usunięta w całości.

Usuwanie tatuażu, Gdynia – czy jest skuteczne?

Dzisiaj bliżej przyjrzymy się usuwaniu tatuażu laserem, ponieważ jest to obecnie najpopularniejsza metoda na rynku. Ma ona zarówno krytyków, jak i entuzjastów. Wiąże się to ze skomplikowaniem procesu, liczbą sesji, a także dyskomfortem. Warto też dodać, że nie zawsze uda się w pełni usunąć dany tatuaż, ponieważ każdy jest inny – w przypadku drobnych wzorów wykonanych cienkimi liniami jest o wiele prościej niż wtedy, gdy grafiki są większe i ciemne, mocno wypełnione kolorem.

Trzeba mieć świadomość, że usuwanie tatuażu laserem wymaga przeprowadzenia kilku, a nieraz nawet kilkunastu sesji, ponieważ wiązka światła skutecznie usuwa pigment, jednak nie w pełni. Efektem jednej wizyty jest rozjaśnienie tuszu. Pomiędzy zabiegami musi też minąć trochę czasu, ponieważ w przeciwnym wypadku można uszkodzić skórę. Powstał także mit dotyczący możliwości powstania blizn po użyciu lasera. Starsze urządzenia wykorzystywały wiązki nanosekundowe, dlatego czas kontaktu fali ze skórą był stosunkowo długi. Za to w dzisiejszych czasach stosuje się o wiele szybszy sprzęt, przez co wspomniany efekt nie występuje.

Przed podjęciem współpracy z danym studiem warto dowiedzieć się, czy tatuaż uda się Con więcej, usuwanie tatuażu jest bolesne. Warto pamiętać, że korzystanie z laseroterapii to również bardzo kosztowna decyzja, ponieważ kwota za jedną sesję może wynosić nawet kilkaset złotych. Usuwanie tatuażu w Gdyni nie musi wiązać się z pełnym zanikiem grafiki, ponieważ niektóre osoby decydują się na zrobienie coveru. Jest to zakrycie starego tatuażu nowym, jednak w niektórych przypadkach zaleca się najpierw lekkie rozjaśnienie “dziary” laserem. Dzięki czemu poprzedni wzór nie będzie przebijać się spod świeżego.

Pod względem zdrowotnym natomiast nie ma szczególnych przeciwwskazań do korzystania z laseroterapii. Mogą pojawić się pewne skutki uboczne, jednak występują rzadziej niż przy robieniu tatuażu. Nadal jednak warto decydować się na ozdabianie własnego ciała po przemyśleniu, czy wzór na pewno ma zostać na skórze na długo. Zaoszczędzisz tym samym swój czas i zdrowie, a także sporo pieniędzy.