dywanik

Samochód towarzyszy nam każdego dnia. Ma wiele różnych funkcji. Musi być praktyczny, dopasowany do naszych potrzeb, a także estetyczny. Niektórzy z nas spędzają w nim bardzo dużo czasu. To, w jakiej przestrzeni przebywamy, ma wpływ na nasze samopoczucie. Dziś omówimy detal, czyli dywanik samochodowy. Niby detal, ale bardzo ważny. Na rynku dostępne są dywaniki welurowe i gumowe. Pewnie zastanawiasz się, jakie dywaniki wybrać. Czy lepsze są dywaniki welurowe, czy gumowe? Omówimy wady i zalety każdego z nich. 

Jakie dywaniki do samochodu: welurowe czy gumowe? 

Dywaniki welurowe i gumowe różnią się od siebie. Każdy z nich ma zarówno wady, jak i zalety. Dywaniki welurowe lepiej wyglądają. Ich kolejną zaletą jest to, że są miłe w dotyku. To ważne w przypadku dywaników po stronie pasażera oraz z tyłu samochodu. Na welurowym dywaniku bez problemu możemy położyć gołe stopy. Ten argument nie jest ważny w przypadku dywanika pod stopami kierowcy. Nikt przecież nie prowadzi auta bez butów. Można wybrać różne kolory dywaników welurowych. To w sposób znaczący podnosi estetykę wnętrza Twojego pojazdu. Dostępne są dywaniki z logo marki samochodu. Logo jest zazwyczaj wyszywane.

Można zamówić produkt, który będzie miał wyszyty spersonalizowany napis. To może być i kocham Cię i jedź ostrożnie. Dowolny napis. Dzięki temu dywaniki welurowe to doskonały prezent dla fana motoryzacji. Ich najważniejszą zaletą jest to, że są dużo trwalsze od dywaników gumowych. Jakie zatem wybrać dywaniki do samochodu gumowe czy welurowe? Dywaniki welurowe mają lepszą izolację termiczną. Nie nagrzewają się tak, jak dywaniki gumowe. Mają jednak wiele wad. Bardzo trudno je wyczyścić. Z łatwością możemy je zabrudzić tak, że pozostanie nieestetyczna plama. Koszmarnie działają zimą i w trakcie deszczu. Woda i błoto nie tylko wsiąkają w dywaniki welurowe, ale też przeciekają i brudzą tapicerkę. 

Dywaniki gumowe czy welurowe?

Dywaniki gumowe nie są aż tak ładne. Mają jednak znacznie większą odporność na zabrudzenia. Możesz je zawsze wyczyścić, niezależnie od tego, czym je ubrudzisz. Na dywanikach welurowych mogą zostać plamy. Dywaniki gumowe można bez problemu umyć myjką ciśnieniową. Schną znacznie szybciej. Sprawdzają się także podczas zimy oraz w deszczową pogodę. Woda zbiera się na ich powierzchni. Nie przecieka, nie przesiąka, nie wsiąka w tapicerkę. W tym sensie dywaniki gumowe znacznie lepiej chronią auto przed zabrudzeniami. Jakie wady mają dywaniki gumowe? Przede wszystkim są ciężkie. Gdy są nowe, to mają drażniący zapach. Nie są aż tak ładne, nie są miłe w dotyku. Szybko nagrzewają się latem. Znacznie szybciej się odkształcają. Muszą być idealnie dopasowane do Twojego auta. Dywaniki welurowe mają szorstki tył. Dzięki temu wczepiają się w tapicerkę i solidnie trzymają. Dywaniki gumowe trzeba odpowiednio zamocować. 

Jakie dywaniki do auta gumowe czy welurowe? 

Poznałeś już najważniejsze wady i zalety każdego z rozwiązań. Wciąż zastanawiasz się, jakie dywaniki welurowe czy gumowe, wybrać? Sklep z dywanikami samochodowymi oferuje różne produkty, a Ty nie możesz podjąć tej decyzji? Najrozsądniej jest zakupić zarówno dywaniki welurowe, jak i gumowe. Welurowe sprawdzą się latem. Wtedy, gdy jest ciepło i sucho. Warto je umieścić szczególnie pod stopami Twoich pasażerów. To zwiększy ich komfort podróży. Unikniesz nagrzewania się samochodu, zapachu rozgrzanej gumy.

Warto jednak mieć dywaniki gumowe. Sprawdzą się one zimą oraz w czasie deszczowej pogody. Dzięki temu ochronisz swoją tapicerkę przed permanentnymi zabrudzeniami. Skoro każdy z dywaników ma swoje wady i zalety, to warto mieć jeden i drugi dywanik. Tym bardziej że razem tworzą dywanik doskonały. Na ważne okazje możesz używać ładniejszego dywanika, czyli welurowego. Podczas codziennych podróży do pracy lepiej sprawdzi się guma. Koszt zakupy dywaników nie jest wysoki. Cena dywaników welurowych i gumowych jest do siebie zbliżona. Skoro zmieniasz opony na zimowe, to czemu nie miałbyś zmieniać dywaników?