rolety

Aranżacja wnętrz wpływa nie tylko na samopoczucie samych domowników, ale również gości, których zapraszają. Warto, aby piękne i gustowne rozwiązania połączyć z ich funkcjonalnością. Duet tego rodzaju można znaleźć w roletach rzymskich. Czym dokładnie są oraz dlaczego warto na nie postawić? 

Czym są rolety rzymskie?

Świat rolet jest szeroki, przez co można wybierać w nich do woli. Modele rzymskie to opcja, którą instaluje się wewnątrz mieszkania. Rolety te są wykonane z tkanin, które mają różne właściwości. Niektóre z nich są tak cienkie i przepuszczające światło, że sprawiają wrażenie firanki. Inne zostały zaprojektowane tak, aby całkowicie zasłaniać dostęp światła – one świetnie poradzą sobie w sypialniach. 

Niezależnie od rodzaju, prostota tego rozwiązania oraz jego estetyczne walory sprawiły, że rolety rzymskie w Warszawie, jak i wielu innych miastach, to często podstawa aranżacyjna. Dlaczego warto na nie postawić?

Rolety rzymskie – jakie są ich zalety?

Coraz bardziej popularne rolety rzymskie odznaczają się przeróżnymi zaletami. Co je wyróżnia na tle innych opcji?

  • Estetyka – rolety te mogą zostać dostosowane tak, jak tylko pragniesz. Ich zwijająca się tkanina przybiera dowolne barwy, a nawet i wzory, jeśli tego chcesz – taka opcja będzie szczególnie ciekawa dla pokoju dziecka. Zmiany aranżacyjne są też możliwe poprzez zróżnicowanie grubości tkaniny, przez co zmienia się jej prześwit.
  • Prosty montaż – dostępne są wersje, które sprawdzą się zarówno na karniszach, jak i szynach. Dowolność zawieszenia sprawia, że ich zmiana przebiega szybko oraz sprawnie, przez co można często wprowadzać zmiany aranżacyjne.
  • Dbałość o sen – warto wiedzieć, że odpowiedni dobór rolet rzymskich to idealny sposób na zapewnienie sobie dużego poziomu melatoniny przed snem. Właściwie wybrany materiał będzie blokował promienie słoneczne nawet do 95%, co poprawi komfort i jakość snu.

Jak widać, rolety rzymskie w Warszawie posiadają wiele zalet, przez które warto się na nie zdecydować. O czym jednak warto pamiętać przy samym wyborze?

Wybór rolet – o czym pamiętać?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na system zawieszania – jak można się domyślić, musi on pasować do tego, który posiadasz w mieszkaniu. Opcje ścienne nie sprawdzą się przy karniszach i na odwrót. 

Pamiętać należy również o samym materiale, jego grubości i kolorze. Im ciemniejsza tkanina, a jej grubość większa, tym lepiej zaciemni wnętrze pomieszczenia. Warto przez to zastanowić się nad zastosowaniem danej rolety, gdyż nie wszędzie ten sam materiał sprawdzi się tak samo dobrze. W kuchni zazwyczaj preferowane są opcje cienkie i jasne, a w sypialniach grube, ciemne. Dobrze też zdawać sobie sprawę, że opcje sznurkowe nie mogą być zbyt ciężkie, bo mechanizm po prostu nie wytrzyma obciążenia – rozwiązanie koralikowe sprawdzi się w tym przypadku lepiej.

Rolety rzymskie w Warszawie i każdym innym mieście sprawdzą się świetnie nie tylko pod względami estetycznymi, ale też funkcjonalnymi. Warto o nich pomyśleć oraz pamiętać kilku wskazówkach dotyczących ich wyboru.