lekarz

Labioplastyka dla wielu osób jest nieznanym pojęciem, pod którym kryje się operacja plastyczna miejsc intymnych. To jedna z najlepszych metod mających na celu wymodelowanie małych bądź wielkich warg sromowych u kobiet. W obecnych czasach nie jest ona jedynie fanaberią, a opcją zwiększającą komfort zarówno podczas codziennego funkcjonowania, jak i współżycia. Czym jest labioplastyka i dlaczego warto ją wykonać?

Labioplastyka Katowice – co warto na jej temat wiedzieć?

Labioplastyka to zabieg, który budzi coraz większą ciekawość wśród wielu kobiet. Jego celem jest odpowiednie wymodelowanie warg sromowych małych lub dużych, których zbyt duży rozmiar powoduje u kobiet dyskomfort. Panie decydujące się na poddanie się labioplastyce w Katowicach pragną zadbać zarówno o aspekty estetyczne, jak i praktyczne. Przerośnięte wargi sromowe to problem, z którym wiele kobiet nie czuje się komfortowo. Może on powodować opór przed współżyciem, a także wiązać się z podrażnieniami podczas wykonywania aktywności fizycznej czy noszenia zbyt obcisłej odzieży.

Labioplastyka Katowice – jakie są wskazania do zabiegu?

Labioplastyka w Katowicach jest zabiegiem, który w szczególności warto wykonać w przypadku, gdy przerośnięte wargi sromowe powodują u kobiety dyskomfort zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Dlatego w szczególności warto skonsultować się ze specjalistą, kiedy z problemu odczuwasz dolegliwości związane z codziennym funkcjonowaniem czy problemy z zachowaniem odpowiedniej higieny miejsc intymnych. Zabiegowi warto poddać się również w przypadku odczuwania dyskomfortu podczas współżycia, aktywności fizycznej lub, jeśli zaobserwujesz miejscowe podrażnienia w okolicach sromu, wynikające z otarć.

Trudno określić konkretne wytyczne dotyczące wieku dla wykonania labioplastyki w Katowicach. Zdecydowanie lepiej mieć na uwadze swój komfort fizyczny oraz psychiczny. Osoby, dla których przerośnięte wargi sromowe są uciążliwym kłopotem, powinny skonsultować się z lekarzem, który po dokładnym przyjrzeniu się miejscom intymnym i zebraniu potrzebnych informacji, będzie mógł ocenić wskazania do operacji.

Labioplastyka Katowice – na czym polega zabieg?

Zabieg labioplastyki w Katowicach polega na tak zwanej resekcji klinowej zmienionej wargi lub warg sromowych. To operacja wymagająca specjalistycznej wiedzy i dokładnego zaplanowania obszaru resekcji. Oparta jest na redukcji obwodu przy jednoczesnym zachowaniu właściwego unerwienia, a także unaczynienia sromu.

W przypadku niewielkiego przerostu warg sromowych można zastosować metodę polegającą na zwężeniu warg w wyniku deepitelializacji zarówno ich przyśrodkowej, jak i bocznej powierzchni.

Po wycięciu przerostu specjalista przechodzi do założenia pojedynczych oraz wchłanialnych szwów. Zabieg można wykonać w wyniku zabiegu operacyjnego labioplastyki w Katowicach, by odzyskać komfort podczas codziennego funkcjonowania. W celu poddania się zabiegowi najlepiej skontaktować się z zaufanym lekarzem, który zajmie się całym procesem i zadba o jego prawidłowe i bezpieczne przeprowadzenie.