folia

W dzisiejszym świecie kwestia ekologiczności otaczających nas przedmiotów staje się coraz ważniejsza nie tylko dla konsumentów, ale także dla producentów różnych wyrobów. Coraz większa część z nas decyduje się na wybór ekologicznych wariantów produktów. Jednak jak ma się sprawa z folią do pakowania? Jest to produkt często używany zarówno w gospodarstwie domowym jak i w dużych firmach czy fabrykach. Jednak na pierwszy rzut oka raczej ciężko zaliczyć go do materiałów ekologicznych. Warto jednak zastanowić się, czy nie możemy znaleźć na obecnym rynku ekologicznych wariantów folii. Z pomocą przychodzi nam ekologiczna folia do pakowania dostępna na https://greenstretch.eu/. Posiada ona wiele zalet, dzięki którym wybór takiego wariantu staje się prosty.

Ekologiczne opakowania foliowe – jakie mają zalety?

W przypadku wspomnianych produktów, mamy do czynienia aż z 30% materiału pochodzenia recyklingowego. Jest to niewątpliwie duży odsetek, który pozwala na ponowne wykorzystanie zużytych materiałów do wyprodukowania produktu, który będzie zdecydowanie bardziej ekologiczny, niż zwykłe opakowania foliowe. Kwestia ta pozwoli na wyeksponowanie produktu na rynku w taki sposób, aby dotarł on także do ludzi, dla których kwestie ochrony naszej planety są bardzo ważne. Dotychczas rezygnowali oni z zakupu produktów pakowanych w zwykłą folię, lecz ekologiczna folia do pakowania będzie dla nich z pewnością idealnym rozwiązaniem. Folie, o których możemy przeczytać na stronie https://greenstretch.eu/ wyprodukowane są zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego GOZ. Decyzja o wykorzystaniu tych produktów pozwala na zmniejszenie śladu węglowego i zamknięciu cyklu życia produktu dzięki zużywaniu recyklatu w strukturze. 

Jakie właściwości ma ekologiczna folia do pakowania?

Ekologiczne opakowania foliowe dostępne na https://greenstretch.eu/ mają dużo właściwości, które usprawniają pracę z tymże produktem. Charakteryzują się one wysokim zakresem pracy na owijarce aż do 250% rozciągu folii, a także mają wysoką odporność na rozdarcie i przebicie punktowe. Ekologiczna folia do pakowania wyróżnia się także wysokimi siłami stabilizującymi ładunek na palecie. Wszystkie te cechy powodują, że decyzja o wykorzystaniu tego produktu wiąże się z gwarancją wysokiej jakości i niezawodności. Mimo panującego powszechnie przekonania, że produkty, które oznaczone są jako ekologiczne mają gorsze właściwości, w tym przypadku wybierając ekologiczne opakowania foliowe mamy pewność, że wybieramy produkt, który wart jest swojej ceny. Ekologiczna folia do pakowania dostępna jest w wariantach o trzech grubościach: 17 mic, 20 mic, 23 mic. Pozwala to wybrać taką opcję, która najlepiej będzie pasowała do charakterystyki naszej działalności. 

Opakowania foliowe ekologiczne – zalety dla naszej planety

Wykorzystując ekologiczne opakowania foliowe, chronimy naszą planetę na kilka sposobów. Najważniejszą kwestią jest możliwość całkowitego, stuprocentowego recyklingu takiej folii. Jest to opcja, która plasuje ten produkt wysoko na liście materiałów ekologicznych, w szczególności wykorzystywanych do pakowania. Wybór ten ogranicza ilość odpadów na wysypiskach śmieci, co jest obecnie jednym z największych problemów współczesnego świata. Gdy zdecydujemy się na ekologiczne opakowania foliowe, redukujemy ślad węglowy aż o 20%, a także umożliwiamy powtórne wykorzystanie tych surowców w późniejszym czasie. Decydując się na ekologiczny wariant, przyczyniamy się także do zmniejszenia tempa zużywania surowców kopalnych. 

Dodatkowe zalety folii

W przypadku, kiedy zdecydujemy się na zakup produktu od wspomnianego producenta, dostajemy w bonusie możliwość skorzystania z wieloletniego doświadczenia ekspertów. W razie potrzeby są oni w stanie pomóc w doborze folii, opracowaniu programu oraz schematu pakowania, a także w kalkulacji kosztów. Jest to niewątpliwa zaleta, z której możemy skorzystać, decydując się na ekologiczne opakowania foliowe.